חודש ראשון לאחר הקורונה

הגענו לסיומו של חודש מאתגר עבור כולנו.

תזכורת להערכות לקראת החודש הבא.

כל מי שפנה אלי באופן אישי ללקיחת הלוואות חדשות, לדחיית תשלומי משכנתא ודחיית תשלומי הלוואות, בחשיבה יצירתית הצלחנו למצוא פתרונות עם חריקת שיניים אבל בלי להגדיל את החובות.

המחקרים אומרים שיותר קל להתמודד עם אתגר קצר טווח מאשר עם הלוואה מעיקה לכמה שנים (הלוואה לטובת צריכה זה פיתוי ולא הזדמנות).

כמה דברים מקצועיים:

בחודשים אלה כדי לא להיכנס לגירעון ובמטרה לגשר על הפער של הירידה בהכנסות, ניתן לצמצם ל- 0️⃣ חלק מההוצאות הקבועות והוראות הקבע כגון חופשות, חגים, מוצרים לבית, ניקיון הבית ועבודות גינה?, הפרשה לחסכונות, חוגים, שיעורי עזר, גנים וכל מה שנראה לכם לא מחוייב המציאות.

זו גם הזדמנות לעשות בדק בית ? בביטוחים ובהחזרי מס – היו אלי פניות רבות בעניין הביטוחים שהצלחנו להשיג חיסכון, ובהחזרי מס החלו כמה טיפולים שיניבו החזר של כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים.

לגבי שכר דירה – ממליץ לפנות לבעל הבית ולשתף אותו בקשיים, יתכן והוא יכול לתת הנחה, לפרוש לתשלומים או לוותר על חלק מהתשלום -תזכרו שלמטבע יש שני צדדים. יש כאן חברים בקבוצה שקיבלו הנחות משמעותיות בשכירות מבלי שבעל הבית הרגיש מנוצל.

לגבי הוצאות משתנות -אני מעריך שבסעיף המזון חלה עליה קלה, תזכרו שכ-500 ₪ זהו הסכום שמספיק לכלכלה של נפש אחת לחודש, בהנחה שאנחנו מבשלים בבית.


להשתדל לעמוד בתקציב שלא יעלה על 500 ש"ח לנפש ולא לחרוג, ממליץ לבשל בבית עם הילדים זו חוויה שאני לא מוותר עליה.

בשאר ההוצאות המשתנות חלה ירידה משמעותית או שצומצמה ל-0 (דלק, בילויים, ביגוד והנעלה, מתנות לאירועים ולימי הולדת?, מספרה וכו) אפשר בחודשים קשים אלה לא למשוך את הכסף לסעיפים שלא צריך ולא להעביר מחודש לחודש אלא להשאיר את הסכומים בבנק כדי לא להיכנס למינוס.

לשתף את הילדים?‍

הילדים הם שותפים והם חלק בלתי נפרד מהבית. ברגע שהם ירגישו שהם חלק הם יתגייסו ויהפכו לכוח עזר, מניסיון נגלה שיש להם רעיונות יצירתיים שלא חשבנו עליהם ונגלה שיש להם עוצמות.
בנוסף חשוב שלא יחיו בחרדה ויבינו שמדובר באירוע זמני שהוא בשליטתנו.

סיפור מהחודש – אחד מחברי הקבוצה שיצא לחל"ת הפך את הילדים שלו לשותפים לעסק. האבא חובב בישול התחיל להכין לחמי מחמצת ופלאפל, פרסם לסביבתו הקרובה והבן השותף הצעיר בן 10, נתן מוטיבציה וחן לעסק, ביצע את המשלוחים, קיבל תשלום סמלי מהאבא והרוויח גם כ-28 ₪ מטיפים. הוא סיפר לאבא שלו שהוא מאושר, הוא כל כך נהנה להיות שותף, ושהזמן עבר לו בשנייה. את הכסף שם בקופת חיסכון

עם יעד לרכוש לעצמו מתנה והבת שהיא בת 8 עזרה לאבא להכין כדורי פלאפל, הרוויחה בסוף היום 20 ₪ גם היא הייתה מאושרת חסכה את הרווחים בקופת חיסכון, והאבא הכי מאושר מכולם, איזה כיף לעשות לימונדה מהלימון .

תחשבו לא רק איך לצמצם וליעל, אלא איך אנחנו מגדילים הכנסה, יוזמים ומייצרים עוד כסף חדש שלא היה קיים לפני.

אתן עוד כמה דוגמאות מחברים מהקבוצה

חבר אחר סייע לחקלאי בעבודות חקלאות, בשיווק במכירה וחלוקת התוצרת, חבר נוסף לקח קורס בבניית אתרים והתחיל להתמקצע בתחום וכבר השיג לקוח משלם ראשון, חבר נוסף לקח על עצמו ניקיון של חדר מדרגות, חבר נוסף החל לקדם עסקים בדיגיטל וחברה אחת מכרה חלות לשבת.

לעצמאים – הקורונה נותנת לנו הזדמנות להתבונן ולהתכונן לעתיד יש כאן עצמאים חברים בקבוצה שנמצאים בתנופה אדירה ומתכוננים ליום שאחרי, הם אמנם נפגעו בהכנסות אך הם מחזקים את המותג, מכינים סרטונים, אימונים וקורסים דיגיטליים שיסייעו להם מיד עם היציאה מהמשבר להיות לפני כולם

קושי = אתגר .

חג עצמאות שמח וחודש טוב ומבורך.

מוזמנים לפנות אלי בפרטי בכל עניין

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ספרו לי מה דעתכם על המאמר?

רוצים להירשם לעדכונים חמים מהבלוג

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה מומלצים:

גלילה לראש העמוד

לפני שתעזוב

אולי תרצה להירשם לרשימת העדכונים וההטבות שלנו?

קופת החיסכון הראשונה של סיון המסודרים

מה דעתך?

אני כאן לשאלות. בני
דילוג לתוכן